یک نرم افزار مدیریت آموزشگاه خوب

یکی از اهداف اصلی نرم افزار مدیریت آموزشگاه ها، کمک در جهت مدیریت فرایندهای مختلف آنها از جمله امور ثبت نام زبان آموزان و فراگیران، کادر اداری و آموزشی، امور آموزشی، امور حسابداری و امور شهریه، امور انضباطی و … است. نرم افزار مدیریت آموزشگاه باعث تداوم روند یادگیری، آموزش و اطلاع رسانی در خارج از محیط آموزشگاه می شوند.
برای مثال نرم افزار مدیریت آموزشگاه ابزاری مفید برای استادان است زیرا بسیاری از وظایف آنها به صورت خودکار انجام می شود و نیاز نیست زمان زیادی را برای انجام این گونه کارها هدر بدهند. همچنین از خواص دیگر نرم افزار آموزشگاه این است که حضور های غیر ضروری والدین در آموزشگاه را از طریق برقراری ارتباط با استاد به وسیله پنل شخصی خود، کاهش می دهد.
مزیت دیگر نرم افزار مدیریت آموزشگاه این است که به سامانه از طریق هر سیستمی بدون نصب نرم افزار اضافه ای، تنها از طریق اینترنت می توان دسترسی پیدا کرد. همچنین مدیریت نرم افزار آموزشگاه متمرکز تر و نیز به روز رسانی آن آسان است. با استفاده از آن روزانه استادان و مدیران با صرف زمان بسیار کمی به کلیه منابع و اطلاعات مورد نیازشان در آموزشگاه دسترسی دارند.
این سامانه برقراری ارتباط را برای همه افراد و فرآیند های آموزشی از جمله : مدیر، استادان، زبان آموزان و پدر و مادرها فراهم می کند. استادان به راحتی می توانند به کلیه اطلاعات تحصیلی و گزارشات زبان آموزانشان دسترسی داشته باشند . همچنین با کمک این سامانه مدیریتی آموزشگاه می توانند با سایر استادان همکاری و تعامل داشته باشند و نیز به توسعه برنامه های درسی زبان آموزان با برگزاری آزمون های آنلاین و نیز ایجاد سوال در بانک سوالات، بپردازند.
با استفاده از این سامانه والدین می توانند با رجوع به پنل کاربری خود کلیه اطلاعات مربوط به زبان آموزشان ازجمله: موارد انضباطی، برنامه امتحانات و ارزشیابی و کلاسی، نمرات و رویداد های درون آموزشگاه مشاهده کنند. همچنین زبان آموزان نیز با نرم افزار آموزشگاه می توانند: نمرات، برنامه کلاسی و ارزشیابی، کارنامه و … مشاهده کرده و نیز با استفاده از بانک سوالات و برقراری تماس با استاد خود خارج از کلاس نیز به روند آموزش را ادامه دهند
با استفاده از نرم افزار آموزشگاه هوشمند کلیه اطلاعات زبان آموز از قبیل ثبت نام، حضور و غیاب، رشد تحصیلی، امور انضباطی و … به نحو احسن اداره می شود. داده های مربوط به زبان آموز فقط برای یک بار وارد سیستم می شود و بلافاصله پس از آن شما می توانید با استفاده از گزارشات سفارشی کلیه اطلاعات وارد شده را بازبینی کرده و یا حتی تغییر دهید یا حذف کنید. همچنین به خاطر وجود سیستم های جستجو در نرم افزار آموزشگاه می توانید با وارد کردن شماره زبان آموزی یا هر داده دیگر از زبان آموز کلیه اطلاعات آن را پیدا کنید.

بعضی از امکانات پنل مدیریت نرم افزار مدیریت آموزشگاه

در اینجا فقط به چند نمونه از قابلیت های گسترده نرم افزار آموزشگاه اشاره می کنیم:

مدیریت ثبت نام آنلاین زبان آموزان

مدیر به راحتی می تواند تمام سوابق زبان آموز از جمله: سوابق آموزشی، انضباطی، اطلاعات مربوط به اولیای زبان آموز، اطلاعات تماس و … دسترسی داشته باشد.

سیستم حضور وغیاب آموزشگاه ها

با استفاده از سیستم مدیریت حضور و غیاب آموزشگاه، والدین از تاخیر و غیبت های زبان آموزشان برای حضور در آموزشگاه از طریق پیام کوتاه و نیز از طریق پنل شخصی خود، آگاه می شوند.

سیستم مدیریت آزمون و آزمون آنلاین آموزشگاه ها

با این سیستم کلیه آزمون ها برای نرم افزار آموزشگاه تعریف می شوند و زبان آموزان می توانند در منزل یا هر مکان دیگری در آزمون شرکت کنند و پس از پایان آن سوالات و جواب های صحیح آزمون را مشاهده کنند. استادان آزمون های آنلاین را از طریق پنل شخصی خود تصحیح می کنند و نمرات از همین طریق به زبان آموزان داده می شود.

سیستم مدیریت پیام ها و تماس

این زیر سیستم امکان برقراری ارتباط سریع، آسان، موثر و بدون هزینه را میان کلیه اعضای آموزشگاه و موسسات فراهم می کند. مدیر می تواند از این سامانه جهت اطلاع رسانی، برقراری ارتباط با کادر آموزشی و اداری و یا سایر مدیران داخلی آموزشگاه استفاده نماید.

نرم افزار ارزشیابی اساتید

نرم افزار نظرسنجی و ارزشیابی اساتید، یکی دیگر از زیرسیستم های طراحی شده ویژه آموزشگاه ها است که امکانات بی نظیری را در این باره در اختیار مدیران و مسئولین آموزشگاه های علمی و کنکور، آزاد، موسیقی و هنری، زبان های خارجی فنی و حرفه ای و سایر آموزشگاه ها قرار می دهد.

برای هر آموزشگاه انتخاب و تعیین یک نرم افزار مدیریتی و اطلاع رسانی مناسب جهت مدیریت آموزشگاه یک فرآیند طولانی و زمان بری است. قدم نخست برای تصمیم گیری در این مورد درک و شناسایی کامل امکانات و نکات مثبت و منفی هر نرم افزار مدیریت آموزشگاه است. مسئله بعدی میزان بودجه ای است هر آموزشگاه برای این منظور سرمایه گزاری می کند.
سامانه جامع مدیریت آموزشگاه دِمان یک نرم افزار مدیریت آموزشگاه کاملا تحت وب و آنلاین است که به منظور مدیریت آموزشگاه هوشمند ایجاد شده است. این نرم افزار مناسب برای تمام آموزشگاه های زبان، موسیقی، فنی و حرفه ای و سایر آموزشگاه ها می باشد. امکانات که در این مقاله مطالعه کردید تنها بخش بسیار کوچکی از ویژگی ها و مزایای این نرم افزار مدیریت آموزشگاه است. با توجه به نکاتی که جهت انتخاب یک سامانه مناسب بیان شده، می توان گفت که سامانه دِمان یک نرم افزار مدیریت آموزشگاه مقرون به صرفه و از نظر امکانات کامل و غنی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *