سامانه مدیریت آموزشگاه و چند راهکار ساده

سامانه مدیریت آموزشگاه و چند راهکار ساده

مدیریت همه جانبه آموزشگاه با استفاده از ابزارهای هوشمند نظیر سامانه مدیریت آموزشگاه امکان پذیر است…

با نگاهی بر کسب و کارهای حوزه آموزش در جامعه بیش از هزاران عنوان آموزشگاه را می توانید جستجو کنید که هر کدام یک یا چند حرفه بخصوص را به فراگیران و علاقه‌مندان آموزش می دهند. مراکز آموزشی، از آموزشگاه های زبان های خارجی گرفته تا آموزش های مهارت های فردی، آموزش های مهارت های ورزشی، آموزش های هنری، آموزشگاه های کسب و کار و غیره همگی جزو مجموعه هایی  هستند که مسئله مدیریت در آنها از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است.

سامانه مدیریت آموزشگاه یک درگاه اینترنتی است برای ورود به مدیریت مجازی آموزشگاه. در حال حاضر مدارس و آموزشگاه های بسیاری در ایران از این نرم افزار های مدیریت استفاده می کنند. که نقش بسیار زیادی در کیفیت مدیریتی این مراکز ایفا می کند. با فراگیر شدن استفاده اینترنت در جهان و پر رنگ تر شدن نقش آن در زندگی روزمره مردم، بسیاری از سازمان ها و نهادهای خصوصی و دولتی از این پتانسیل استفاده میکنند. مراکز آموزشگاهی نیز با استفاده از این نرم افزارها سعی بر همگام سازی خود با این سبک زندگی و تکنولوژی را دارند.

سامانه مدیریت آموزشگاه یک برنامه کامل و جامع در خصوص مدیریت همه جانبه آموزشگاه های فوق می باشد. هر آموزشگاه بسته به برنامه های آموزشی خود و نیازهای مدیریتی می تواند از سامانه مدیریت آموزشگاه استفاده کند. این سامانه آنلاین تمام جزئیات برنامه ریزی و مدیریت فرآیندهای یادگیری و یاددهی، مدیریت فراگیران و مدرسان و حتی مدیریت بخش مالی را نیز در بر می گیرد.

سامانه مدیریت آموزشگاه دمان

سامانه مدیریت آموزشگاه بر پایه وب و با داشتن درگاه های مختلف برای هر یک از عوامل یک فضای عملیاتی تعریف کرده، یعنی پس از ورود به نرم افزار این مراکز درگاه هایی برای مدیریت معلمان و دانش آموزان و والدین دانش آموزان طراحی شده است. با وارد کردن رمز ورود و کاربری می توانند این عوامل وارد این نرم افزارها شوند. برای هر یک از این عوامل نیز امکانات و کارایی های جداگانه ای تعبیه شده است. و هر یک از این عوامل نیز می توانند از طریق پنل خود با دیگر عوامل ارتباط برقرار کنند. این پنل های ورود به سامانه از امنیت بالایی برخوردار است. برای ورود به سامانه آموزشگاه روش های مختلفی وجود دارد، هم از طریق موبایل و هم کامپیوترهای خانگی و لپ تاپ می شود وارد سامانه آموزشگاهی شد. این نرم افزارها هم نسخه ویندوز و هم نسخه های موبایلی آن موجود است تا استفاده کنندگان دسترسی بیشتری را برای ورود به آن داشته باشند.

فضای سامانه مدیریت آموزشگاه چگونه است؟

با ورود به پنل کاربری مدیریت آموزشگاه برای هر یک از عوامل وابسته به آموزشگاه می توان امکانات تعبیه شده برای هر یک از عوامل را مشاهده کرد. به طور مثال برای یک هنرجو امکاناتی از قبیل آشنایی با اساتید آموزشگاه و اطلاعات از تجارب و سوابق آن ها را مشاهده کرد. همچنین میتوان رشته های آموزشی آن آموزشگاه را دید. یکی دیگر از امکانات در این سامانه ایجاد ارتباط توسط پیام رسان با اساتید و مدیریت آموزشگاه می باشد. و می توان تقویم آموزشی آموزشگاه را در سامانه مدیریت آموزشگاه مشاهده کرد. با ثبت نام در این آموزشگاه و ورود به پنل کاربری خود وارد قسمت پروفایل خود شده وضعیت ثبت نامی و وضعیت آموزشی خود را می توان دید. سامانه مدیریت آموزشگاه در قالب های گوناگونی موجود است اما در جزئیات عملکردی و ظاهر گرافیکی با هم تفاوت دارند و در کلیات شبیه یکدیگر هستند.

مزایای استفاده از سامانه مدیریت آموزشگاهی

سامانه مدیریت آموزشگاه قابلیت متصل شدن به نرم افزار مدیریت را دارد. از اصول برنامه ریزی رایانه ای و دانش تخصصی برنامه نویسی استفاده شده است تا یک بستر پویا برای اجرای هر چه بهتر برنامه های مدیریت آموزشگاه فراهم شود؛ بنابراین یکی از مهمترین مزایای نرم افزار مدیریت آموزشگاه انعطاف پذیر بودن آن برای تمام واحدهای آموزشی می باشد.

زمانی که یک آموزشگاه با تعداد زیادی فراگیر در حوزه ها در یک حوزه خاص فعالیت می کند، مدیریت امور مربوط به ثبت نام فراگیران، پیگیری مراحل آموزش، اعلام نتایج آزمون ها پرداخت هزینه ها و تهیه مواد و لوازم آموزشی باید با مدیریت دقیق انجام شود. سامانه مدیریت آموزشگاهی به نحو مطلوب تمام قسمت های مدیریت و کنترل امور را تحت پوشش خود قرار می دهد.

یکی دیگر از مزایای سامانه مدیریتی آموزشگاه ، پشتیبانی از زیرساخت های آموزشی می باشد. این سامانه به قسمت های برگزاری آزمون آنلاین، سیستم حضور غیاب فراگیران در واحد آموزشی، ثبت نام غیر حضوری و سیستم اطلاع رسانی پیامکی متصل است. مدیران آموزشگاه به راحتی می‌توانند به گزارش های دوره ای از نحوه عملکرد واحد آموزشی دسترسی داشته باشد.

استفاده از سامانه مدیریت آموزشگاه برای آن دسته از آموزشگاه هایی که بیشتر از یک حوزه را آموزش می دهند یک امتیاز بزرگ محسوب می شود. به طور مثال، این سامانه برای آموزشگاه های زبان خارجی این امکان را فراهم می‌آورد که تمام قسمت های مربوط به آموزش زبان انگلیسی، زبان ایتالیایی،  زبان فرانسه، زبان ژاپنی، زبان چینی و یا سایر زبان ها را به صورت مجزا مدیریت گردد و همچنین قسمت های مربوط به دریافت مدرک معتبر زبان انگلیسی از طریق این سامانه قابل پیگیری است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *