سیستم مدیریت آموزشگاه

تعریف سیستم مدیریت آموزشگاه

سیستم مدیریت آموزشگاه ( Training  Management System) یک برنامه تحت وب است که مدیریت ، پیگیری و گزارش گیری برنامه های آموزشی و تحصیلی را انجام می دهد. این برنامه این امکان را به کسی که تدریس می کند میدهد تا مطالب آموزشی را سریع تر و بهتر به شنونده و داش آموزان یا دانشجویان منتقل کند. همچنین این امکان را می دهد تا امتحانات و تست های غیر حضوری و یا حضوری که به صورت آنلاین است را برگزار کنند. از کاربردهای دیگر سیستم مدیریت آموزشگاه میتوان به انجام تکالیف مربوط به دروس و بررسی وضعیت دانشجویان یا دانش آموزان اشاره کرد.

سیستم مدیریت آموزش را می توان هسته ی مرکزی در یاد گیری علم و دانش دانست. در بعضی موارد این سوال برای افراد پیش می آید که سیستم مدیریت آموزشگاه چیست؟ آیا این سیستم شبیه به سیستم مدیریت یادگیری یا همان LMS است؟ پاسخ به این صورت است که ممکن است شباهت هایی بین این دو سیستم وجود داشته باشد اما تفاوت اساسی که این دو سیستم  با هم دارند این است که سیستم مدیریت آموزشگاه برای مدیران و معلمان است که وظیفه مدیریت آموزش را بر عهده دارند اما سیستم مدیریت یاد گیری برای دانش آموزان و کسانی که قصد یادگیری را دارند می باشد.

اداره امور آموزشگاه و مدیریت آن با یک سیستم مدیریت آموزش بسیار آسان تر می شود و همینطور زمان و هزینه کمتری صرف آن می شود.

سیستم مدیریت آموزشگاه

سیستم مدیریت آموزشگاه یا LMS

سیستم مدیریت آموزشگاه همه ی کارهای لازم برای اداره ی امور مدیریتی و اجرای موثر کارهای آموزشی و دانشگاهی  را انجام می دهد. اگر چه این سیستم خود به تنهایی مزیت ها و کاربرد های بسیاری را به همراه دارد اما اگر آن را با سیستم LMS ترکیب و ادغام کنیم یک یادگیری ترکیبی را به ما می دهد به صورت ترکیبی از کلاس های آنلاین و آفلاین . به این صورت که بعضی از کارها را به صورت آنلاین انجام می دهیم و برخی دیگر را به صورت آفلاین.

سیستم های مدیریت آموزشگاه ها برای انواع مراکز آموزشی مانند دانشگاه ها اعم از دولتی ، غیر انتفاعی، علمی کاربردی، پیام نور ، آزاد و فنی و حرفه ای کاربرد دارد و برای ارزیابی و گزارش های دانشجویان و همچنین رشته ها و گرایش های  مختلف به کار می رود.

سیستم های مدیریت آموزشگاه نیاز های کاربران را می شناسد و با آن ها ساز گار است و دارای قابلیت های کاربری تحت وب می باشد و سرعت با گرافیک مناسب را برای کاربران به همراه دارد. همینطور انواع گزارش های آموزشی مانند نمودار های آماری و سیستم پرداخت اینترنتی را ارائه می دهد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *