چگونه بهترین نرم افزار آزمون آنلاین آموزشگاه را انتخاب کنیم؟

چگونه بهترین نرم افزار آزمون آنلاین آموزشگاه را انتخاب کنیم؟

برگزاری حرفه‌ای آزمون‌های آنلاین یکی از دغدغه‌های مهم هر آموزشگاهی محسوب می‌شود؛ برای اینکه بتوانید آزمون‌های خود را به بهترین شکل ممکن برگزار کنید باید نرم افزاری را برای آموزشگاه‌تان تهیه کنید که پیش‌نیازهای برگزاری یک آزمون ایده‌آل را در اختیار شما بگذارد، مواردی که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم و هر کدام را توضیح می‌دهیم، جزو قابلیت‌هایی هستند که قبل از خرید یک نرم افزار آزمون آنلاین آموزشگاه باید از آن‌ها مطمئن شوید.

پشتیبانی از انواع مختلف سوالات

یکی از مهم‌ترین امکاناتی که باید در یک نرم افزار آزمون آنلاین آموزشگاه به آن توجه داشته باشید، پشتیبانی از حالات مختلف سوال در سیستم است، به شکلی که به سادگی بتوانید انواع مختلف سوالات تستی، تشریحی، صحیح و غلط، چند گزینه‌ای و… را طرح کنید؛ وجود چنین قابلیتی به شما کمک می‌کند به سادگی انواع و اقسام آزمون‌ها را از دانشجویان خود بگیرید.

امکان اتصال به بانک سوالات آموزشگاه

از جمله موارد دیگری که می‌تواند در برگزاری ساده‌تر یک آزمون به شما کمک کند، امکان اتصال نرم افزار آزمون آنلاین آموزشگاه به سیستم بانک سوالات است، به کمک این قابلیت شما می‌توانید یک بانک سوال تعریف کنید و سوالات خود را در آن درج کنید، سپس در زمان برگزاری آزمون‌ها سوالات مورد نظر خود را از بانک سوالاتی که قبلا تهیه کرده‌اید، استفاده کنید.

امکان دریافت نتایج درصدی آزمون

یکی از موارد مهمی که در خیلی از آزمون‌ها (به‌خصوص آزمون‌های زبان خارجی) در آموزشگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، امکان ارائه‌ی نمرات در قالب درصد است، مثلا اینکه زبان‌آموز چند درصد از سوالات مربوط به بخش Reading و چند درصد را از بخش Grammar پاسخ داده است، به کمک این قابلیت شما می‌تواند آزمون‌های دلخواه خود را به شکل درصدی برگزار کنید و الزامی به درج نمره و بارم‌بندی جداگانه برای هر سوال خود نخواهید داشت، بنابراین برای تهیه یک نرم افزار مدیریت آموزشگاه زبان، این نکته‌ی مهمی است که باید آن را مورد توجه قرار دهید.

نرم افزار آزمون آنلاین آموزشگاه چه ویژگی‌هایی دارد؟

پشتیبانی از تصحیح خودکار یا دستی

قابلیت تصحیح خودکار آزمون‌های آموزشگاه که قبلا نیز به آن پرداخته بودیم، یکی از مواردیست که می‌تواند سرعت برگزاری و تصحیح آزمون‌های شما را به طرز قابل توجهی افزایش دهد؛ یک نرم افزار برگزاری آزمون آنلاین آموزشگاه، باید این قابلیت را در اختیار شما بگذارد که بتوانید به شکل خودکار یا دستی آزمون‌های خود را تصحیح کنید؛ به کمک این امکان شما می‌توانید پس از برگزاری آزمون‌ها، پاسخ‌برگ دانشجویان را اسکن کنید و به کمک نرم افزار تصحیح خودکار، آزمون خود را تصحیح کنید.

قابلیت رتبه‌بندی خودکار شرکت‌کنندگان

امکان رتبه‌بندی خودکار افرادی که در آزمون شرکت کرده‌اند، یکی از مواردیست که می‌تواند علاوه‌بر ایجاد حس رقابت در دانشجویان، قابلیت بررسی عملکرد و وضعیت کلاس‌ها را نیز در اختیار شما قرار دهد؛ به کمک این قابلیت، می‌توانید رتبه‌ی دانشجویان را برحسب کلاس یا دوره‌های آموزشی مختلف رتبه‌بندی کرده و مورد بررسی قرار دهید.

ارائه‌ی گزارشات نموداری از وضعیت آزمون

در کنار همه‌ی مواردی که تا اینجا بررسی کردیم، یکی دیگر از قابلیت‌های یک نرم افزار برگزاری آزمون آنلاین آموزشگاه، امکان ارائه‌ی گزارش‌های درصدی و نموداری از وضعیت آزمون است؛ این امکان به شما کمک می‌کند، به سادگی پس از برگزاری هر آزمون، نتیجه‌ی آزمون دانشجویان خود را در قالب گزارشات حرفه‌ای ببینید و با توجه به آن‌ها در خصوص عملکرد هر کلاس و مدرس تصمیم‌گیری کنید.

گزارش‌دهی خودکار نمرات به دانشجویان

موضوع دیگری که به کمک یک نرم افزار آزمون آنلاین آموزشگاه به آن دسترسی خواهید داشت، امکان گزارش‌دهی خودکار نمرات به دانشجویان است، با استفاده از این قابلیت شما می‌توانید سیستم را به شکلی تنظیم کنید که پس از پایان هر آزمون (برای آزمون‌هایی که کلید پاسخ را برای آن‌ها تعریف کرده‌اید) نمرات به شکل خودکار ثبت شوند، همچنین شما می‌توانید این امکان را در نرم افزار مدیریت آموزشگاه تنظیم کنید که نمرات پس از ثبت یا تایید به شکل خودکار برای دانشجویان ارسال شود.

البته این قابلیت به شکل کامل تحت مدیریت شما خواهد بود و می‌توانید گزارش‌دهی خودکار نمرات را با توجه به نیاز و ترجیح خود فعال یا غیرفعال کنید و نمرات دانشجویان را خودتان به شکل دستی در سامانه وارد کنید.

امکان زمان‌بندی آزمون‌های آموزشگاه

موضوع دیگری که باید در هر نرم افزار آزمون آنلاینی وجود داشته باشد، قابلیت زمان‌بندی آزمون‌هاست، به کمک این امکان شما می‌توانید آزمون‌های خود را در سیستم تعریف کنید و برگزاری آن‌ها را به زمان دیگری در آینده موکول کنید، بدین ترتیب سیستم به شکل خودکار در زمان مد نظر شما، آزمون را برای دانشجویان باز می‌کند و امکان شرکت در آزمون را به آن‌ها می‌دهد و در نهایت پس از اتمام زمان آزمون نیز امکان شرکت در آزمون برای کاربران بسته خواهد شد.

امکان شرکت در آزمون با موبایل و کامپیوتر

یکی از مهم‌ترین امکاناتی که باید در یک آزمون آنلاین در اختیار دانشجویان خود قرار دهید، امکان شرکت در آزمون با استفاده از موبایل، تبلت یا کامپیوتر است، به همین دلیل استفاده از یک نرم افزار مدیریت آموزشگاه تحت وب می‌تواند در این زمینه خیلی به شما کمک کند، به کمک چنین نرم‌افزاری هیچ‌یک از شرکت‌کنندگان احتیاجی به نصب برنامه‌های اضافه نخواهند داشت و می‌توانند به کمک یک مرورگر و اتصال به اینترنت، در آزمون‌های خود شرکت کنند، به همین سادگی!

شما چه تجربه‌ای در این زمینه دارید؟ به نظر شما یک نرم افزار آزمون آنلاین آموزشگاه باید دارای چه ویژگی‌هایی باشد؟ دیدگاه و تجربیات خود را با ما و سایر کاربران دمان به اشتراک بگذارید؛ ضمنا اگر علاقه‌مندید آموزشگاه خود را به شکل هوشمند اداره کنید و یک سیستم برگزاری آزمون آنلاین حرفه‌ای داشته باشید، همین حالا با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان کارشناسان دمان استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *