کدام نرم افزار کلاس آنلاین برای آموزشگاه زبان بهتر است؟

کدام نرم افزار کلاس آنلاین برای آموزشگاه زبان بهتر است؟

احتمالا یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های هر مدیر آموزشگاهی انتخاب یک نرم‌افزار کلاس آنلاین مناسب است؛ اگر به دنبال یک نرم افزار آموزشگاه زبان می‌گردید که بتوانید به کمک آن به بهترین شکل ممکن کلاس‌های خود را برگزار کنید، این مقاله قطعا برای شما مفید خواهد بود، چراکه چند نمونه از پلتفرم‌های کلاس آنلاین را با هم بررسی می‌کنیم و مزایا و معایب هرکدام را برای شما خواهیم گفت.

یک نرم افزار کلاس آنلاین برای آموزشگاه زبان چه ویژگی‌هایی دارد؟

در حال حاضر نرم‌افزارهای زیادی برای برگزاری یک کلاس آنلاین حرفه‌ای طراحی شده‌اند، اما اگر می‌خواهید یک نرم افزار کلاس آنلاین برای آموزشگاه زبان خود داشته باشید، باید اطمینان حاصل کنید که نرم‌افزارتان این ویژگی‌ها را دارد.

به‌اشتراک‌گذاری صدا و تصویر

مهم‌ترین ویژگی هر کلاس درسی، به خصوص برای یک کلاس زبان امکان برقراری تعامل بین دانشجویان و شرکت‌کنندگان است، برای اینکه زبان‌آموزان شما بتوانند به بهترین شکل ممکن مفاهیم درسی را فرا بگیرند، اولین قدم این است که بتوانند با استاد کلاس در ارتباط باشند، این ارتباط می‌تواند از راه‌های مختلفی انجام شود؛ مثلا گفتگوی صوتی، گفتگوی تصویری و حتی به اشتراک‌گذاری صفحه نمایش برای اعضای کلاس، پس اولین چیزی که باید برای برگزاری کلاس‌های آنلاین خود مد نظر قرار دهید، این موضوع است.

امکان ضبط کلاس‌ها

موضوع دیگری که می‌تواند برای برخی از آموزشگاه‌ها بسیار کاربردی و مفید باشد، امکان ضبط کلاس‌های آنلاین است؛ به کمک این قابلیت می‌توانید جلسات کلاسی را ضبط کنید و آن را در اختیار سایر دانشجویان قرار دهید یا حتی آن‌ها را تدوین کنید و به شکل مجزا در وب‌سایت آموزشگاه خود به فروش برسانید و این یعنی یک کانال درآمدزایی مجزا برای آموزشگاه شما.

یکپارچگی با نرم افزار مدیریت آموزشگاه

اگر برای آموزشگاه‌تان از یک نرم افزار مدیریت آموزشگاه استفاده می‌کنید، یکی از مهم‌ترین مواردی که باید برای خرید نرم افزار کلاس آنلاین به آن توجه داشته باشید، امکان اتصال کلاس به سیستم مدیریت آموزشگاه است، به شکلی که بتوانید به صورت کاملا یکپارچه همه‌چیز را مدیریت کنید و احتیاجی به تهیه‌ی نرم‌افزارهای جداگانه نداشته باشید؛ به عنوان مثال با استفاده از یک سامانه یکپارچه مدیریت آموزشگاه، شما می‌توانید در پنل کاربری سیستم، زمان‌های برگزاری کلاس‌ها را مشخص کنید و سیستم به شکل خودکار و در ساعات مقرر کلاس‌ها را باز خواهد کرد.

چگونه یک نرم افزار کلاس آنلاین برای آموزشگاه زبان تهیه کنیم؟

همچنین در یک سیستم یکپارچه، مدرس می‌تواند در حین برگزاری کلاس برای زبان‌آموزان نمره درج کند و نمرات به شکل خودکار در سیستم کارنامه و گزارش نمرات آموزشگاه ثبت خواهند شد و این موضوع نه‌تنها سرعت اجرای فرایندها را در آموزشگاه شما افزایش خواهد داد، بلکه می‌تواند تا حد زیادی جلوی اشتباهات ناشی از درج نادرست نمرات را نیز بگیرد.

پشتیبانی از زبان فارسی

درست است که شما یک آموزشگاه زبان انگلیسی دارید، اما در بسیاری از اوقات دانشجویان باید متون فارسی را در قسمت گفتگوی متنی کلاس تایپ کنند و به همین دلیل نرم‌افزاری که برای برگزاری کلاس آنلاین خود استفاده می‌کنید باید امکان تایپ همه‌ی کارکترهای فارسی را داشته باشد؛ برخی از پلتفرم‌های کلاس آنلاین با تایپ حروف فارسی مشکل دارند و حروف را به هم ریخته نمایش می‌دهند یا برخی از حروف به خصوص را به شکلی اشتباه نمایش می‌دهند که این موضوع می‌تواند برای دانشجویان و البته استاد کلاس دردسر ایجاد کند.

امکان حضور در کلاس با دستگاه‌های مختلف

برای اینکه همه‌ی دانشجویان شما بتوانند به راحتی در کلاس‌های آنلاین خود شرکت کنند، باید امکان حضور در کلاس با انواع موبایل، تبلت، لپ‌تاپ و کامپیوتر برای آن‌ها فراهم باشد، یک نرم افزار کلاس آنلاین خوب برای آموزشگاه باید به شکل ریسپانسیو طراحی شده باشد تا به سادگی در هر دستگاهی امکان نمایش داشته باشد؛ ضمن اینکه اگر نرم‌افزارتان به شکل تحت وب پیاده‌سازی شده باشد، افراد می‌توانند بدون نیاز به نصب هیچ برنامه‌ی اضافه‌ای از سیستم استفاده کنند؛ به زبان ساده یک نرم افزار تحت وب و ریسپانسیو، امکان استفاده در هر نوع دستگاه با انواع سیستم‌عامل‌ها را دارد.

مقایسه نرم‌افزارهای کلاس آنلاین برای آموزشگاه زبان

همانطور که جلوتر هم اشاره کردیم، در حال حاضر نرم‌افزارهای گوناگونی برای برگزاری کلاس‌های آنلاین موجود است که می‌توانید از بین آن‌ها انتخاب کنید، از بین نرم‌افزارهای موجود برنامه‌های زیر استفاده‌کنندگان بیشتری دارند که در ادامه ویژگی‌های هر یک را برای شما توضیح خواهیم داد.

نرم‌افزار ادوب‌کانکت (Adobe Connect)

سیستم ادوب‌کانت همانطوری که از نامش پیداست، محصول شرکت ادوب است؛ این نرم‌افزار امکان برگزاری انواع کلاس‌های تعاملی را به سادگی در اختیار شما قرار می‌دهد اما متاسفانه به خوبی از زبان فارسی پشتیبانی نمی‌کند و هنگام تایپ کردن برخی از حروف فارسی (مثل حرف «ی» فارسی) باعث به‌هم‌ریختگی جملات می‌شود؛ این نرم‌افزار تاحدودی امکان یکپارچه‌سازی با یک سیستم مدیریت آموزشگاه زبان را نیز دارد.

نرم‌افزار اسکای‌روم (Sky Room)

اسکای‌روم یک پلتفرم ایرانیست که خیلی خوب از زبان فارسی پشتیبانی می‌کند و امکان برقراری انواع ارتباطات متنی، صوتی و تصویری را در اختیار شما می‌گذارد؛ اما متاسفانه در حال حاضر امکان ضبط کلاس‌ها را به شما نمی‌دهد و این برای خیلی از آموزشگاه‌ها یک مشکل به حساب می‌آید، چرا که در حالت عادی نمی‌توانید فیلم هیچ‌یک از کلاس‌های خود را داشته باشید و برای ضبط کردن یک کلاس باید از نرم‌افزارهای جانبی استفاده کنید که دردسرهای خاص خودش را دارد (مثلا قطعی فیلم، هنگ کردن سیستم و…) ضمن اینکه امکان یکپارچه‌سازی با نرم‌افزارهای مدیریت آموزشگاه را ندارد و مجبور خواهید بود از نرم‌افزارهای جداگانه برای آموزشگاه‌تان استفاده کنید.

نرم‌افزار گوگل‌میت (Google Meet)

نرم‌افزار گوگل‌میت یک نرم‌افزار فوق‌العاده و البته رایگان از شرکت گوگل است که امکان برقراری ارتباطات صوتی و تصویری را به شما می‌دهد و افراد تنها با استفاده از حساب کاربری گوگل (جی‌میل) خود می‌توانند از این نرم‌افزار استفاده کنند، البته این نرم‌افزار امکان یکپارچه‌سازی با سیستم‌های مدیریت آموزشگاه را ندارد و از آن‌جایی که روی سرورهای گوگل قرار دارد گاهی اوقات برای کاربران داخل ایران احتمال قطعی یا کند بودن سیستم (به دلیل مشکلات اینترنت کشور) وجود خواهد داشت.

نرم‌افزار بیگ‌بلو‌باتن (BigBlueButtom)

بیگ‌بلوباتن یک نرم‌افزار اوپن‌سورس است که به خوبی از زبان فارسی پشتیبانی می‌کند و امکان برگزاری کلاس‌های تعاملی و همچنین ضبط کلاس‌ها را به شکل کامل در اختیار شما می‌گذارد، به کمک این نرم‌افزار می‌توانید به سادگی کلاس‌های آنلاین خود را برگزار کنید، چراکه بیگ‌بلو‌باتن رابط کاربری بسیار ساده‌ای دارد.

ضمنا نرم‌افزار بیگ‌بلوباتن امکان یکپارچه شدن با نرم‌افزار مدیریت آموزشگاه دمان را دارد و در نتیجه شما می‌توانید آن را به سادگی آموزشگاه خود را از راه دور مدیریت کنید و مشکلی بابت مدیریت بخش‌های مختلف آموزشگاه نخواهید داشت و با این تفاسیر یکی از بهترین نرم‌افزارهایی که می‌توانید برای آموزشگاه زبان خود از آن استفاده کنید، نرم‌افزار بیگ‌بلوباتن است.

شما از چه ابزارهایی برای برگزاری کلاس‌های آنلاین خود استفاده می‌کنید؟ به نظرتان یک نرم‌افزار کلاس آنلاین باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد که بتوانید با استفاده از آن کلاس‌های خود را بهتر و ساده‌تر برگزار کنید؟ راستی اگر برای انتخاب نرم افزار کلاس آنلاین برای آموزشگاه زبان خود هنوز مطمئن نیستید، کافیست همین حالا از مشاوره رایگان دمان استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *