نرم افزار نظرسنجی آموزشگاه چطور می‌تواند عملکرد آموزشگاه شما را بهبود ببخشد؟

نرم افزار نظرسنجی آموزشگاه چطور می‌تواند عملکرد آموزشگاه شما را بهبود ببخشد؟

نرم افزار نظرسنجی آموزشگاه این امکان را به شما می‌دهد که به کمک پیامک یا از طریق نظرسنجی‌های الکترونیک، وضعیت عملکرد آموزشگاه یا اساتید خود را بررسی کنید، به کمک چنین نرم افزاری شما می‌توانید عملکرد آموزشگاه خود را به شکل قابل توجهی بهبود دهید و در نتیجه میزان ثبت نام دانشجویان در آموزشگاه‌تان افزایش قابل توجهی پیدا می‌کند؛ در این مقاله از دمان قصد داریم کمی بیشتر با ویژگی‌ها و مزایای نرم افزار نظرسنجی آموزشگاه آشنا شویم.

چرا باید از نرم افزار نظرسنجی آموزشگاه استفاده کنیم؟

آیا تابه‌حال با این موضوع مواجه شده‌اید که در پایان ترم آموزشی دانشجویان از وضعیت درسی ناراضی باشند یا حتی شما از نتایج و نمرات دانشجویان‌تان راضی نباشید؟ برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی باید قبل از بروز مشکل به دنبال راه‌حل باشید، مثلا برگزاری نظرسنجی‌های دوره‌ای برای دانشجویان و ارزشیابی کارکنان آموزشگاه.

با استفاده از نرم افزار نظرسنجی آموزشگاه شما به عنوان مدیر می‌توانید چندین نظرسنجی ایجاد کنید و از آن‌ها برای بررسی وضعیت عملکرد اساتید، دانشجوها یا حتی دریافت نظر کارکنان استفاده کنید، به عنوان مثال پس از پایان یک ترم آموزشی، پیامک نظرسنجی را برای دانشجویان ارسال کنید و نظر آن‌ها را در خصوص کلاس برگزار شده بپرسید.

با ایجاد یک نظرسنجی می‌توانید آن را در پنل کاربری دانشجویان نمایش دهید یا آن را از طریق پیامک برای آن‌ها ارسال کنید، پس از شرکت دانشجویان در نظرسنجی، می‌توانید نتیجه‌ی نظرسنجی را ببینید و با توجه به آن تصمیم بگیرید که چه تغییراتی در فرایندهای آموزشگاه خود ایجاد کنید تا رضایت دانشجویان افزایش یابد.

چرا باید از نرم افزار نظرسنجی آموزشگاه استفاده کنیم؟

فرقی ندارد چه آموزشگاهی داشته باشید، در هر صورت استفاده از یک سیستم نظرسنجی به شما کمک می‌کند خیلی ساده‌تر در جریان عملکرد آموزشگاه‌تان قرار بگیرید و در صورت نیاز اقدام خاصی را انجام دهید، این موضوع هم برای بهبود نتایج و نمرات کلاس‌ها و هم برای افزایش تعداد ثبت‌نام‌های دانشگاه کاربردی خواهد بود.

یک مدیر آموزشگاه باید با بررسی داده‌ها و تحلیل نمودارها، از روند رشد یا افت آموزشگاه خود اطلاع پیدا کند.

یک نرم افزار نظرسنجی الکترونیک چه ویژگی‌هایی دارد؟

یک سامانه نظرسنجی حرفه‌ای، این امکان را به شما می‌دهد که به سادگی هر تعداد نظرسنجی که نیاز دارید را ایجاد کنید و آن‌ها را برای دانشجویان ارسال کنید و پس از پایان زمان نظرسنجی، وضعیت آمارها را تحلیل کنید، یک نرم افزار نظرسنجی خوب ویژگی‌هایی که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم را در اختیارتان قرار می‌دهد.

امکان ایجاد نظرسنجی‌های نامحدود

یک نرم افزار نظرسنجی حرفه‌ای این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد که نظرسنجی‌های دلخواه خود را بدون محدودیت ایجاد کنید و نتیجه‌ی نظرسنجی‌ها در پنل مدیریت آموزشگاه ببینید؛ در یک نرم افزار نظرسنجی ایده‌آل، شما نباید برای ایجاد و پیاده‌سازی نظرسنجی‌ها محدودیت داشته باشید و به سادگی در هر زمانی نظرسنجی‌ها یا ارزشیابی‌های دلخواه خود را ایجاد کنید.

امکان دریافت نظرات با فرمت‌های دلخواه

یکی از ویژگی‌های دیگری که در یک نرم افزار نظرسنجی باید به آن توجه داشته باشید، امکان دریافت پاسخ‌ها در فرمت‌های متفاوت است، به عنوان مثال شاید احتیاج داشته باشید در یک کلاس، نحوه‌ی تدریس را در قالب سوالات چند گزینه‌ای از دانشجویان نظرسنجی کنید، اما در یک کلاس دیگر، پاسخ‌ها را به شکل تشریحی از دانشجویان بگیرید و این امکان را در اختیارشان قرار دهید که پاسخ‌ها و نظرات خود را به شکل متن برای شما ارسال کنند.

بدین ترتیب به کمک این قابلیت، قادر خواهید بود هر نوع پاسخ یا نظرسنجی را برای دانشجویان‌تان انجام دهید و محدودیتی برای دریافت پاسخ‌های مختلف نخواهید داشت؛ در کنار تمام این موارد، یک سیستم نظرسنجی حرفه‌ای این امکان را به شما می‌هد تا هر تعداد پاسخ با قالب‌های مد نظر خود ایجاد کنید و آن را در اختیار دانشجویان قرار دهید.

زمان شروع و پایان برای نظرسنجی‌ها

از جمله قابلیت‌های کاربردی دیگری که در یک نرم افزار نظرسنجی آموزشگاه به آن احتیاج خواهید داشت، امکان مشخص کردن زمان شروع و پایان برای نظرسنجی‌هاست، به کمک این قابلیت شما می‌توانید نظرسنجی‌ها و ارزشیابی‌های خود را در سیستم ایجاد کنید و پس از آن زمانی را برای شروع و پایان نظرسنجی مشخص کنید.

این امکان به شما کمک می‌کند نظرسنجی و ارزیابی‌های خود را در زمان‌های مشخص در اختیار دانشجویان قرار دهید و بدین ترتیب هنگامی که موعد مقرر برای شرکت در نظرسنجی‌ها فرا رسید، دانشجویان می‌توانند در نظرسنجی شرکت کنند و پس از اینکه زمان مقرر برای نظرسنجی به پایان رسید، امکان شرکت در نظرسنجی‌ها برای دانشجو وجود نخواهد داشت.

ارسال خودکار نظرسنجی برای همه‌ی افراد

از جمله قابلیت‌های دیگری که در یک نرم افزار حرفه‌ای نظرسنجی آموزشگاه به آن دسترسی خواهید داشت، امکان ارسال خودکار نظرسنجی‌ها برای افراد مختلف است، به عنوان مثال هنگامی که یک نظرسنجی را در سیستم ایجاد کردید، به شکل خودکار برای همه‌ی دانشجویان (یا آن دسته از افرادی که شما مشخص کرده‌اید) ارسال می‌شود و بدین ترتیب احتیاجی به ارسال دستی و جداگانه‌ی نظرسنجی نخواهید داشت.

امکان دریافت نمودارهای گرافیکی

یکی از مهم‌ترین عوامل برای تحلیل و بررسی آمار و داده‌ها، به‌کارگیری نمودارهای گرافیکی است، نمودار به شما کمک می‌کند خیلی ساده‌تر و دقیق‌تر روند رشد یا افت داده‌های خود را بررسی کنید و با توجه به تغییرات آن‌ها در خصوص روند فعالیت آموزشگاه‌تان تصمیم‌گیری کنید.

علاوه‌بر بررسی و تحلیل ساده‌تر داده‌ها، به سادگی امکان مقایسه آمارها را نیز خواهید داشت، به عنوان مثال می‌توانید وضعیت عملکرد دو استاد را با هم مقایسه کنید یا نمرات سال‌های تحصیلی مختلف را مورد ارزیابی قرار دهید.

پنل کاربری مدیر و دانشجویان

یک نرم افزار نظرسنجی حرفه‌ای، این امکان را در اختیار شما می‌گذارد که نظرسنجی‌های مورد نظر خود را از طریق پنل مدیریت سیستم ایجاد کنید و مخاطبین نظرسنجی را انتخاب کنید، بدین ترتیب هر دانشجو با توجه به نقشی که در سیستم دارد و نظرسنجی‌هایی که برای او ایجاد کرده‌اید، می‌تواند به نظرسنجی‌های مربوط به خود دسترسی داشته باشد و در آن‌ها شرکت کند، به عنوان مثال کاربران یک نرم افزار مدیریت آموزشگاه زبان (چه دانشجویان و چه مدرسین) می‌توانند پنل‌های مختص خود را داشته باشند و با استفاده از آن‌ها فرایندهای مرتبط به آموزشگاه را مدیریت کنند.

شما به عنوان یک مدیر آموزشگاه، به چه امکانات دیگری برای نظرسنجی و ارزشیابی اساتید خود احتیاج دارید؟ آیا برای بررسی وضعیت آموزشگاه‌تان از سیستم‌های نظرسنجی استفاده می‌کنید؟ دیدگاه‌ها و تجربیات خود را با ما و سایر کاربران دمان به اشتراک بگذارید.

راستی اگر برای آموزشگاه خود به یک سیستم نظرسنجی احتیاج دارید، اما هنوز نمی‌دانید چه چیزی برای شما مناسب است، می‌توانید همین حالا از مشاوره رایگان دمان استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *