نرم افزار آموزشگاه زبان چیست و چطور به مدیریت آموزشگاه شما کمک می‌کند؟

نرم افزار آموزشگاه زبان چیست و چطور به مدیریت آموزشگاه شما کمک می‌کند؟

سیستم مدیریتی آموزشگاه زبان

یک نرم افزار مدیریت آموزشگاه زبان حرفه‌ای این امکان را به شما می‌دهد که به سادگی چند کلیک و از طریق هر نوع سیستم‌عامل یا دستگاهی (موبایل تبلت، لپ‌تاپ و کامپیوتر) مدیریت آموزشگاه زبان خود را انجام دهید، البته نه هر نرم‌افزاری! این امکانات در صورتی در اختیار شما خواهد بود که از یک نرم‌افزار مدیریت آموزشگاه زبان تحت وب استفاده کنید؛ اگر علاقه‌مندید بیشتر با ویژگی‌های یک نرم افزار آموزشگاه زبان ایده‌آل آشنا شوید و ببینید چطور می‌تواند مدیریت آموزشگاه زبان شما را ساده‌تر کند، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

یکپارچگی نرم افزار آموزشگاه زبان

یکی از مهم‌ترین عواملی که برای تهیه‌ی یک نرم افزار مدیریت آموزشگاه باید مد نظر داشته باشید، یکپارچگی سیستم در تمام بخش‌های آموزشگاه است، اگر یک مدیر یا صاحب آموزشگاه زبان هستید، احتمالا می‌دانید که یک آموزشگاه علاوه‌بر کلاس و آزمون آنلاین، بخش‌های مهم دیگری، مثل سیستم حسابداری، سامانه‌ی حضور و غیاب و… نیز دارد.

در چنین شرایطی داشتن یک نرم‌افزار یکپارچه این امکان را به شما می‌دهد که تمام بخش‌های آموزشگاه خود را از طریق یک پنل کاربری یکسان مدیریت کنید و احتیاجی به نصب نرم‌افزارهای متعدد نخواهید داشت.

ضمن اینکه با داشتن یک نرم افزار آموزشگاه زبان یکپارچه، امکان اتصال تمام زیرسیستم‌ها به یکدیگر وجود دارد، به عنوان مثال هنگامی که وضعیت تردد زبان‌آموزان در سیستم حضور و غیاب آموزشگاه زبان درج شود، به شکل کاملا خودکار وضعیت حضور آن‌ها در کلاس‌های آنلاین نیز مشخص خواهد شد و احتیاجی به ثبت و بررسی دستی حضور و غیاب‌ها توسط استاد نیست.

تحت وب بودن نرم افزار مدیریت آموزشگاه زبان

در حال حاضر نرم‌افزارهای مختلفی برای مدیریت آموزشگاه زبان وجود دارند؛ در یک سوی ماجرا نرم‌افزارهای تحت ویندوز قرار می‌گیرند و در سوی دیگر نرم‌افزارهای تحت وب که در ادامه بیشتر با مفهوم هر یک از آن‌ها آشنا می‌شویم.

نرم افزار آموزشگاه زبان تحت ویندوز

این نوع از نرم‌افزارها همانطور که از نام‌شان پیداست، روی کامیپوترهایی با سیستم‌عامل ویندوز قابل نصب هستند و شما نمی‌توانید آن‌ها رو روی تلفن همراه‌تان داشته باشید یا اگر به هر دلیلی مشکلی برای کامپیوترتان به‌وجود آید و نسخه‌ی پشتیبانی از اطلاعات خود نداشته باشید، دیگر نمی‌توانید به اطلاعات آموزشگاه‌تان دسترسی داشته باشید.

مدیریت آموزشگاه زبان تحت وب

این دسته از نرم‌افزارها برای اجرا و استفاده، احتیاجی به نصب نرم‌افزار جانبی ندارند و تنها با دسترسی به اینترنت و یک مرورگر می‌توانید از نرم‌افزار مدیریت آموزشگاه خود به راحتی استفاده کنید، از آن‌جایی که تمام سیستم‌عامل‌ها و دستگاه‌ها (موبایل، تبلت، لپ‌تاپ و کامپیوتر) در حال حاضر به اینترنت دسترسی دارند و یک مرورگر نیز روی آن‌ها نصب است، بنابراین برای استفاده از نرم‌افزار خود هیچ مشکلی نخواهید داشت فرقی نمی‌کند کجا، همیشه می‌توانید آموزشگاه الکترونیک خود را زیر نظر داشته باشید.

مزایای نرم افزار آموزشگاه زبان چیست؟

با توجه به این موارد، احتمالا متوجه شده‌اید که در اکثرا مواقع، استفاده از یک نرم‌افزار تحت وب برای شما به‌صرفه‌تر خواهید بود و دسترسی راحت‌تری به اطلاعات آموزشگاه‌تان خواهید داشت، مگر اینکه به هر دلیلی به اینترنت دسترسی نداشته باشد و مجبور شوید از یک نرم‌افزار ویندوزی استفاده کنید.

امکان مدیریت آموزشگاه زبان روی انواع دستگاه‌ها

یکی دیگر از موارد بسیار مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، این است که آیا نرم‌افزارتان امکان اجرا روی تمام دستگاه‌ها و سیستم‌عامل‌های مختلف را دارد؟ شاید زبان‌آموزان شما بخواهند روی تلفن همراه یا لپ‌تاپ‌تان به اطلاعات کلاس‌های خود دسترسی داشته باشند و از سوی دیگر استاد کلاس، نرم‌افزار را روی یک کامپیوتر شخصی باز کند، بنابراین نرم‌افزاری که تهیه می‌کنید باید از این امکان پشتیبانی کند.

اگر یک نرم افزار آموزشگاه زبان تحت وب دارید، به همان دلیلی که در بخش قبل توضیح دادیم (استفاده روی مرورگر و اینترنت) عملا مشکلی نخواهید داشت و همه‌ی اعضای آموزشگاه زبان می‌توانند از نرم‌افزار استفاده کنند، اما اگر از یک نرم‌افزار ویندوزی استفاده می‌کنید،‌ باید از این موضوع مطمئن شوید که شرکت ارائه‌دهنده، نسخه‌های مختلف نرم‌افزار را برای انواع سیستم‌عامل‌ها در اختیار شما قرار می‌دهد.

مدیریت تمام بخش‌های آموزشگاه زبان

نرم‌افزاری که تهیه می‌کنید باید برای مدیریت همه‌ی بخش‌های آموزشگاه شما راهکاری در نظر گرفته باشد، نمی‌شود کلاس‌های آنلاین خود را با یک برنامه مدیریت کنید و آزمون‌های خود را در نرم‌افزاری دیگری بگیرید، بنابراین قبل از اینکه یک نرم افزار مدیریت آموزشگاه زبان خریداری کنید، به این نکته توجه داشته باشید که آیا تمام امکاناتی که به آن احتیاج دارید را در اختیارتان قرار می‌دهد؟ قابلیت‌هایی مثل:

  • کلاس آنلاین
  • آزمون آنلاین
  • نظرسنجی الکترونیک
  • مدیریت وب‌سایت
  • مدیریت حضور و غیاب
  • حسابداری و شهریه

این‌ها جزو مهم‌ترین مواردی هستند که باید مطمئن شوید در نرم‌افزارتان وجود دارد، البته یک نرم‌افزار مدیریت آموزشگاه ایده‌آل امکاناتی بیش از این را در اختیارتان قرار می‌دهد، به عنوان مثال نرم افزار مدیریت آموزشگاه دمان علاوه‌بر این‌ها، قابلیت‌هایی مثل تکلیف الکترونیک، سیستم پنل پیامکی، سامانه‌ی حقوق و دستمزد کارکنان و… را نیز به شکل کاملا یکجا و یکپارچه در اختیار آموزشگاه شما قرار می‌دهد.

مدیریت آموزشگاه زبان، همیشه و همه‌جا

احتمالا شما به عنوان مدیر یا مسئول یک آموزشگاه زبان، آنقدری فرصت ندارید که همیشه در آموزشگاه خود حضور داشته باشید و بنابراین به مکانیسمی احتیاج دارید که بتوانید از هر نقطه‌ی جغرافیایی و هر زمانی به اطلاعات و داشبورد مدیریت آموزشگاه الکترونیک خود دسترسی داشته باشید؛ اگر از یک نرم افزار آموزشگاه زبان تحت وب استفاده می‌کنید، دغدغه‌ای از این بابت نخواهید داشت.

اما اگر از نرم‌افزارهای ویندوزی استفاده می‌کنید، قبل از خرید نرم‌افزار از این موضوع مطمئن شوید که نرم‌افزارتان امکان مدیریت سریع و آسان آموزشگاه را در بستر اینترنت برای شما فراهم کرده باشد، هرچند توصیه‌ی ما استفاده از یک نرم‌افزار تحت وب است تا هیچ دغدغه‌ای بابت این موضوع نداشته باشید و بتوانید به سادگی و در هر نقطه‌ای آموزشگاه زبان خود را از راه دور زیر نظر داشته باشید.

نرم افزار مدیریت آموزشگاه زبان چیست و چه کاربردی دارد؟

شما برای مدیریت آموزشگاه زبان خود از چه راهکارهایی استفاده می‌کنید؟ راستی اگر به دنبال روشی برای مدیریت آموزشگاه زبان خود می‌گردید اما هنوز نمی‌دانید چه نرم‌افزاری مناسب شماست، همین حالا از مشاوره‌ی رایگان دمان استفاده کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *