چرا باید برای مدیریت آموزشگاه خود از یک نرم‌افزار تحت وب استفاده کنید؟

چرا باید برای مدیریت آموزشگاه خود از یک نرم‌افزار تحت وب استفاده کنید؟

نرم‌افزارهای مختلفی برای مدیریت آموزشگاه ارائه شده که هر کدام ویژگی‌های مربوط به خود را دارند، یکی از تفاوت‌های مهمی که بین نرم‌افزارهای مختلف رایج است، نحوه‌ی اجرای برنامه‌ها به شکل تحت وب یا تحت ویندوز است، در این مقاله از دمان قصد داریم با نحوه‌ی عملکرد نرم‌افزارهای تحت وب آشنا شویم و یک نرم افزار مدیریت آموزشگاه تحت وب را با یک نرم‌افزار ویندوزی مقایسه کنیم، در پایان شما می‌توانید دقیقا با مزایا و معایب هر کدام از این نرم‌افزارها آشنا شوید.

نرم‌افزار تحت وب دقیقا چیست و چه مزایایی دارد؟

نرم‌افزار تحت وب به برنامه‌ای گفته می‌شود که می‌توانید با استفاده از اینترنت به آن دسترسی داشته باشید و بدون نیاز به نصب هیچ برنامه‌ی اضافه‌ای روی موبایل یا کامپیوتر خود از آن استفاده کنید، در حالی که یک نرم‌افزار ویندوزی همان‌طور که از نامش پیداست باید روی ویندوز نصب شود و پیش‌نیاز آن دسترسی به کامپیوتری است که نرم‌افزار را روی آن نصب کرده‌اید.

دسترسی همیشگی به اطلاعات آموزشگاه

دسترسی همیشگی به اطلاعات را شاید بتوان مهم‌ترین مزیت یک نرم‌افزار تحت وب به حساب آورد، شما هنگامی که یک نرم‌افزار را روی ویندوز خود نصب می‌کنید، اطلاعات به شکل محلی روی دستگاه شما ذخیره می‌شوند و در صورتی که به هر دلیلی ویندوز سیستم‌تان را تعویض کنید یا هارد دستگاه آسیب ببیند، اطلاعات ارزشمند آموزشگاه خود را از دست خواهید داد.

در حالی که یک نرم‌افزار تحت وب روی سرورهای اینترنتی نگهداری می‌شود و با تعویض یا آسیب دیدن دستگاه، هیچ مشکلی برای اطلاعات شما و سامانه مدیریت آموزشگاه‌تان پیش نخواهد آمد، از سمت دیگر با استفاده از تکنولوژی نرم‌افزارهای تحت وب، در هر ساعت و زمانی بدون هیچ محدودیتی به نرم‌افزار خود دسترسی خواهید داشت؛ مثلا اگر یک نرم افزار مدیریت آموزشگاه زبان دارید، دانشجویان می‌توانند در هر ساعتی به پنل کاربری خود دسترسی داشته باشند و نمرات یا وضعیت آزمون‌ها و سایر موارد را ببینند.

راه‌اندازی و استفاده‌ی سریع از سیستم

برخلاف یک نرم‌افزار ویندوزی که باید آن را روی کامپیوتر خود نصب کنید و تنظیمات مربوط به آن را انجام دهید، نرم‌افزارهای تحت وب به‌سرعت قابل راه‌اندازی و استفاده هستند و احتیاجی به نصب و تنظیمات جداگانه ندارند، به محض دریافت نرم‌افزار می‌توانید اطلاعات خود را وارد آن کنید و به سادگی آموزشگاه‌تان را مدیریت کنید.

به‌روزرسانی خودکار قابلیت‌ها

یکی دیگر از مزایای استفاده از یک نرم افزار مدیریت آموزشگاه تحت وب، امکان به‌روزرسانی خودکار سیستم است، در حالی که در یک نرم‌افزار ویندوزی شما باید نسخه‌ی جدید نرم‌افزار را از شرکت نرم‌افزاری دریافت کنید و آن را مجددا روی دستگاه خود نصب کنید؛ ضمنا به دلیل یکپارجه بودن سیستم‌ها، امکان به‌روزرسانی و افزودن قابلیت به نرم‌افزار برای شرکت نیز ساده‌تر خواهد بود و معمولا به‌روزرسانی‌ها خیلی سریع‌تر روی نرم‌افزار شما انجام می‌شود.

امنیت بیشتر اطلاعات

هنگامی که اطلاعات را روی کامپیوتر شخصی خود نگهداری کرده باشید در صورت آسیب دیدن دستگاه یا یکی از قطعات مهم آن، این احتمال وجود دارد که همه‌ی اطلاعات آموزشگاه خود را از دست بدهید، اما همانطور که پیش‌تر هم گفتیم، یک نرم‌افزار تحت وب روی چندین سرور در اینترنت نگهداری می‌شود و اکثر شرکت‌های نرم‌افزاری به شکل مرتب نسخه‌های پشتیبان از اطلاعات شما تهیه می‌کنند، به همین دلیل امنیت اطلاعات شما تا حد زیادی حفظ می‌شود.

پنل یکپارچه‌ی اعضای آموزشگاه

به کمک یک نرم‌افزار تحت وب همه‌ی اعضای آموزشگاه (مدیر، مربی‌ها و دانشجویان) می‌توانندبا استفاده از اینترنت به اطلاعات مورد نیاز خود در آموزشگاه دسترسی داشته باشند، اما یک نرم‌افزار تحت ویندوز به این شکل نیست و هر کدام از افراد باید نرم‌افزارهای جداگانه‌ای برای کار با سامانه نصب کنند.

رابط کاربری و ظاهر برنامه

از جمله تفاوت‌های دیگری که بین یک نرم‌افزار تحت وب و یک نرم‌افزار تحت ویندوز وجود دارد، مربوط به ظاهر و رابط کاربری برنامه‌هاست، هرچند در هر دو حالت دست شرکت‌ها برای طراحی یک نرم‌افزار با رابط کاربری خوب باز است، اما از آن‌جایی که یک نرم‌افزار تحت وب برای همه‌ی دستگاه‌ها طراحی می‌شود، شما می‌توانید بدون مشکل آن را در انواع صفحه‌نمایش‌ها ببینید و با نرم‌افزارتان کار کنید، فرقی نمی‌کند موبایل، تبلت یا کامپیوتر!

با این توضیحات، شما ترجیح می‌دهید از چه نوع نرم‌افزاری برای مدیریت آموزشگاه خود استفاده کنید؟ یک نرم‌افزار تحت وب یا نرم‌افزار ویندوزی؟ دیدگاه‌ها و تجربیات خود را با ما و کاربران همکلاسی به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *